Для всіх кандидатів в Президенти проблеми молоді неактуальні. Про це, посилаючись на аналіз передвиборчих програм, заявив Олександр Солонтай, член Національного комітету всеукраїнської громадянської кампанії "МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!" під час засідання молодіжного відділення Центру соціально-консервативної політики (Україна) 25 листопада. Як вже писала Неофіційна газета, Національний комітет кампанії днями проаналізував передвиборчі програми кандидатів у Президенти на предмет зобов’язань перед молоддю. Аналіз, зокрема, засвідчив відсутність нової та чіткої стратегії з молодіжної політики у більшості кандидатів у Президенти. "З 18-ти претендентів на найвищу посаду тільки деякі оголосили окремі пункти, які стосуються винятково молоді, а в двох кандидатів у передвиборних програмах немає і натяку на молодіжну політику," - стверджує Олесандр Солонтай. А також зазначає, що такі передвиборні обіцянки щодо проблем молоді - це популізм, оскільки юридичних механізмів їх виконання у посади Президента немає. "Наприклад, якщо ми візьмемо Януковича, то у нього є теза про соціальне житло. Але реалізація цього пункту одним лише Президентом неможлива. Вона ймовірна тільки в разі прийняття рішень органів місцевого самоврядування і за допомогою Верховної Ради," - підкресює молодіжний лідер, а також додає, що більшість програмних цілей кандидатів знаходяться також у компетенції Кабінету Міністрів. "Виникає відчуття, що кандидати в Президенти переплутали посади. Їм треба балотуватися в мери міст," - резюмує Олександр Солонтай, член Нацкомітету "МОЛОДІЖНОЇ ВАРТИ" та Голова Ради Старійшин ВМГО "Фундація регіональних ініціатив".
Як повідомлялося раніше, члени Національного комітету кампанії засвідчили, що більшість обіцянок стосуються або реформ у сфері освіти, або загальних тез щодо покращення рівня життя молоді. Причому загальною тенденцією для всіх кандидатів є відсутність механізмів реалізації взятих на себе зобов’язань. До того ж, більшість кандидатів не визначили часові рамки реалізації зазначених пунктів власних програм.
Національний комітет всеукраїнської громадянської кампанії "МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає" проаналізував передвиборчі програми кандидатів у Президенти на предмет зобов’язань перед молоддю. Аналіз засвідчив відсутність нової та чіткої стратегії з молодіжної політики у більшості кандидатів у Президенти. "Часто це стосується навіть тих, хто вже є народним депутатом. Більшість наявних пунктів стосуються або реформ у сфері освіти, або загальних тез щодо покращення рівня життя молоді", - йдеться у висновках Національного комітету "МОЛОДІЖНОЇ ВАРТИ". Крім того, активісти кампанії зазначають, що з 18 передвиборчих програм лише кілька мають окремі пункти, які стосується виключно молоді, а двоє кандидатів взагалі не включили тез щодо молоді до своїх програм.
У Києві, в Галереї Лавра, стартувала Громадська кампанія Новий Громадянин. Це позапартійна, політично незаангажована, громадська ініціатива, мета якої – посилити вплив громадян на суспільні й політичні процеси в Україні. Ініціаторами є більше 20 НЕЗАЛЕЖНИХ громадських організацій. Серед них: Інтерньюз-Україна, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Фонд демократичних ініціатив, Український незалежний центр політичних досліджень, Інститут масової інформації, ВМГО «Фундація Регіональних Ініціатив», Європейська Асоціація Українців, Комітет виборців України, Всеукраїнська екологічна громадська організація (ВЕГО) «Мама-86», Видавництво «Атлант-ЮЕмСі», Громадянська кампанія «МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!», Дебатна Академія, Громадська організація магістрів державного управління «Еліта держави», ВГО «Українська стратегія», Громадський діяч, Фундація Суспільність, Громадська організація «Центр UA», «Буквоїд», Незалежна медіа-профспілка України, Інститут політичної освіти, Кримська асоціація вільних журналістів, Центр громадської експертизи, Інститут медіа права, «Мої! вибори», Східноукраїнський центр громадських ініціатив "Тотальна акція на підтримку прав людини та демократії" та інші

Сьогодні в приміщенні Центру національного відродження пройшла прес-конференція на тему: “Знай, чого вимагати від Київської влади!” з нагоди створення Київського регіонального комітету всеукраїнської громадянської кампанії моніторингу та контролю за виконанням передвиборчих обіцянок політичних сил Верховної Ради "МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за Вами спостерігає!" Учасники прес-конференції анонсували початок кампанії моніторингу виконання передвиборчих обіцянок Київського міського голови, політичних сил Київської міської ради та районних рад. Активісти незабаром розпочнуть цей моніторинг або у складі Київського регіонального комітету кампанії, або у складі ініціативи "Київська варта" (назва ще остаточно не затверджена). "Команда міських молодіжних лідерів, які будуть систематично займатися контролем за виконанням передвиборчих обіцянок столичної влади, вже є. Зараз чекаємо, щоб Національний комітет кампанії визначив, у якому форматі мають діяти регіональні комітети," – стверджує член Київського регіонального комітету кампанії Михайло Лебедь (Київський осередок ВМГО "Фундація Регіональних Ініціатив"). Він також пообіцяв, що столичні політики вже на наступному тижні отримають перші листи-звернення із пропозицією прозвітуватись перед громадськістю.
 Рішення Президента України ветувати Закон про підвищення акцизів на тютюн та тютюнові вироби суперечить передвиборчим обіцянкам його політичної сили. Про це 12 листопада під час прес-конференції в Inter Media Consulting заявила Євгенія Малих, член Національного комітету громадянської кампанії "МОЛОДІЖНА ВАРТА: Молодь за вами спостерігає!" Молодіжний лідер наголосила, що в 2007 році Віктор Ющенко з біл-бордів агітував голосувати за блок "Наша Україна - Народна Самооборона", в передвиборчій програмі якого було зазначено, що НУНС посилить відповідальність за продаж спиртного та цигарок. "Там було конкретно сказано про те, що вони збираються зупинити алкоголізм, дитяче куріння, заборонити масову рекламу тютюнових та алкогольних виробів, а також посилити відповідальність за продаж спиртного та цигарок," - заявила Євгенія Малих.На її думку, Віктор Ющенко мав би сконцентрувати увагу на програмі своєї політичної сили та робити кроки назустріч виконанню цієї програми. "А зараз ми бачимо, що немає ніяких законодавчих ініціатив від нього, а інші законодавчі ініціативи просто блокуються", - наголосила громадський діяч. Нагадуємо, що 11 листопада Президент повернув до Верховної Ради закон "Про ставки акцизного збору на тютюнові вироби", який мав підвищити ставки акцизного збору до 36%."Підняття цін робить сигарети не такими доступними, що, у свою чергу, говорить про здоров'я дітей. А про це, у свою чергу, кілька разів згадується в передвиборчій програмі НУ-НС", - зауважила Євгенія Малих.
Законопроект № 2450 «Про порядок організації і проведення мирних заходів» загрожує істотно обмежити свободу зібрань, містить неконституційні обмеження свободи, які порушують міжнародні зобов’язання України щодо забезпечення цього права на мирні збори. Це стверджують учасники прес-конференції, яка відбулася вчора в в інформаційному агентстві УНІАН в рамках проекту <<УНІАН-Права людини>>. В заході взяли участь Володимир Яворський, виконавчий директор Української гельсінської спілки з прав людини; Володимир Чемерис, член громадської ради при Міністерстві внутрішніх справ України з питань забезпечення прав людини; Дмитро Сінченко, член Національного комітету громадської кампанії <<Молодіжна варта>>; Сергій Мовчан, підсудний активіст громадської кампанії <<Збережи старий Київ>>; Михайло Лебедь, Голова Київського осередку всеукраїнської молодіжної організації <<Фундація регіональних ініціатив>> (ФРІ).
|
|